luni, 15 iunie 2026

TREBUIE

0.

Să ne apărăm de îngeri, nu de oameni!

1.

Să ne protejăm de păsările cerului, nu de oamenii pământului!

2.

 Să urâm, nu să iubim!

3.

Să tăcem, nu să vorbim!

4.

Să scriem, nu să citim!

5.

Să ne rugăm! Apoi, restul!

6.

Să citim, nu să scriem!

7.

Să!


.

.

.

Costel Zăgan


 


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

TREBUIE

0. Să ne apărăm de îngeri, nu de oameni! 1. Să ne protejăm de păsările cerului, nu de oamenii pământului! 2.  Să urâm, nu să iubim ! 3. Să t...